Przewody klimatyzacji 

Jest 20 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów

Przewody klimatyzacji

Jak są zbudowane i jak działają przewody klimatyzacji Przewody do klimatyzacji są przewodami, które muszą pracować pod stosunkowo wysokim ciśnieniem, stąd też ich skomplikowana budowa, a także konieczność zastosowania specjalnych materiałów. Przewody klimatyzacji wykonane są najczęściej z metali nieżelaznych, takich jak aluminium bądź stal, w połączeniu z wulkanizowaną gumą. Łączenie odcinka wykonanego ze stali szlachetnej lub też z aluminium, z odcinkiem gumowym następuje poprzez wulkanizację lub też odpowiednie sklejenie. Rzadziej stosuje się specjalne obejmy czy zaciski, które po pewnym czasie mogą tracić szczelność. Ze względu na to, że w przewodach do klimatyzacji znajduje się czynnik chłodzący pod postacią gazu lub też cieczy, muszą one być odporne na korozję, nie tylko od strony zewnętrznej, ale również wewnątrz, stąd wykonuje się je z aluminium lub stali szlachetnej. Na końcach przewodów stosowane są specjalne złączki, pozwalające na precyzyjne zamontowanie przewodu i ustabilizowanie połączenia śrubowego.

Rodzaje przewodów klimatyzacji

Przewody klimatyzacji dzielą się nie tylko ze względu na zastosowany materiał, czyli aluminium lub stal nierdzewną, ale również pod kątem przystosowania do czynnika chłodzącego, czyli zastosowanego gazu klimatyzacji. Obecnie najbardziej popularne przewody wykonane są z warstwy wewnętrznej, warstwy pośredniej, która jest jednocześnie izolatorem, warstwy wzmacniającej, która znajduje się pomiędzy warstwą pośrednią a warstwą zewnętrzną, a także z uszczelnień. Uszczelnienia stosowane są na miejscu łączeń i lutów w przewodzie, najczęściej w miejscach, gdzie łączy się przewód z końcówkami mocującymi lub też tam, gdzie istnieje połączenie przewodu stalowego lub aluminiowego z gumą. W przewodach do klimatyzacji z nośnikiem R12 nie stosuje się natomiast warstwy wewnętrznej ani uszczelnień. Zastosowanie tych dwóch warstw znacząco przyczynia się jednak do zwiększenia szczelności układu, a także zmniejszenia absorpcji wilgoci. Pamiętajmy bowiem, że gaz klimatyzacji jest czynnikiem, który ma charakterystyczną cechę do absorbowania wilgoci.

Najczęstsze problemy oraz awarie przewodów klimatyzacji

Najbardziej powszechnymi problemami, z jakimi spotykamy się na co dzień biorąc pod uwagę przewody do klimatyzacji, są problemy wynikające z korozji, stopniowego niszczenia uszczelniaczy, a także problemy ze szczelnością w miejscach, gdzie łączone są z przewodami elementy złączne, służące do skręcania przewodów. Brak szczelności, nadmierna absorpcja wody z zewnątrz oraz korozja, mają nie tylko wpływ na działanie klimatyzacji, ale mogą mieć wpływ na poważne uszkodzenie całego układu. Warto więc wybierać dobrej jakości przewody do klimatyzacji – te, które wyselekcjonowaliśmy w naszej ofercie, są przewodami o wysokim standardzie wykonania oraz o niskim stopniu awaryjności.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas