Pokrywy sprężarek 

Jest 20 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 20 elementów

Czym są pokrywy sprężarek

Pokrywa sprężarki to nic innego jak element konstrukcyjny korpusu sprężarki. Jest to więc element osłonowy i jednocześnie bardzo istotny element chroniący sprężarkę przed uszkodzeniem. Pokrywa sprężarki klimatyzacji jako element korpusowy, narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, działanie czynników atmosferycznych, w tym wodę, pył czy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, stąd też pokrywy wykonane są przeważnie z wysokiej jakości odlewów żeliwnych i poddawane są późniejszej obróbce skrawaniem.

Rodzaje pokryw do sprężarek

Pokrywy do sprężarek klimatyzacji dostępne są w różnych konfiguracjach. Podzielić je można jako grupę produktową na dwa różne rodzaje, czyli pokrywy wraz z otworami ssąco-tłoczącymi, a także pokrywy, które nie są wyposażone w otwory ssącą tłoczące. Dodatkowo, rodzaj pokrywy do sprężarki uzależniony jest od typu samej klimatyzacji samochodowej oraz od rodzaju samochodu. W zależności od auta, pokrywy do sprężarek w klimatyzacjach mają zróżnicowany kształt, budowę, a także zróżnicowany system mocowania. Jest to przede wszystkim podyktowane samą zabudową klimatyzacji jak i całego mechanizmu samochodu.

Problemy występujące z pokrywami i awarie

Pokrywa klimatyzacji jest elementem korpusu. Wypada dodać, iż jest to element korpusu o niezwykle istotnej funkcji, bowiem chroni ona całą sprężarkę klimatyzacji w samochodzie. Jak wiadomo pokrywy narażone są na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo, ze względu na usadowienie klimatyzacji, pokrywy mogą być narażone na uszkodzenia mechaniczne, jak chociażby kamienie, które często lądują pod maską w trakcie jazdy. Największym problemem pokryw jest brak szczelności, stąd też przylegające do korpusu elementy są odpowiednio obrabiane, celem uszczelnienia wnętrza. Twardy materiał, którym najczęściej jest żeliwo, z powodzeniem radzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi, dodatkowo nadmienić trzeba, iż żeliwo jest w 100% odporne na korozję, dzięki czemu warunki atmosferyczne mu nie straszne. Pokrywy do sprężarek w klimatyzacjach samochodowych pełnią ważną, często bardzo niedocenianą rolę.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas