Presostaty 

Jest 58 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 58 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 58 elementów

Czym są presostaty i jak działają

Presostat jest niczym innym jak czujnikiem, który mierzy ciśnienie wchodzące w układ i wychodzące z układu, lub też działa na podstawie różnicy ciśnień pochodzących z dwóch stron, na przykład w urządzeniach klimatyzacji ze skraplacza a także z parownika. Presostat posiada przekaźnik, dzięki czemu w połączeniu ze sterownikiem może pokazywać faktyczną wartość ciśnień w dwóch przewodach ciśnieniowych, dzięki czemu sterownik potrafi sterować odpowiednio dyszą lub też zaworem rozprężnym. Przekaźnik działa na zasadzie zmiany stanu z 0 na 1. Zmiana ta uzależniona jest od różnicy ciśnień w przewodach ciśnieniowych. Zadaniem presostatu jest nic innego jak stabilizacja ciśnienia i kontrola ciśnienia w zbiornikach w urządzeniach klimatyzacyjnych i nie tylko, bo również w wentylatorach, hydroforach, pompach czy też filtrach powietrza.

Rodzaje presostatów

Presostat jest urządzeniem prostym w budowie, choć budowa każdego z nich może zasadniczo się różnić. W przypadku klimatyzacji, presostaty badają różnicę ciśnień gazu do klimatyzacji samochodowej, jednak w innych dziedzinach mogą różnić się od siebie i być przystosowane do badania różnić ciśnieniowych gazów, cieczy, cieczy i gazów. Ten ostatni przykład dotyczy właśnie urządzeń klimatyzacji, gdzie często mierzona jest różnica ciśnień skroplonego gazu klimatyzacji i rozprężonego gazu klimatyzacji. Różnice w budowie i sposobie montażu presostatów klimatyzacji uzależnione są oczywiście od rodzaju klimatyzacji, jak również od producentów i samej konstrukcji.

Awarie presostatów i możliwe problemy

Presostat jest urządzeniem, do którego doprowadzone są dwa przewody ciśnieniowe. Jakiekolwiek przekłamanie na tych przewodach może doprowadzić do poważnej awarii oraz przekłamania przekaźnika, który poda różne wartości. Dodatkowo, samo zawieszenie się przekaźnika może spowodować awarię, ponieważ różnice ciśnień będą wysokie, a przekaźnik zakomunikuje, iż takowe praktycznie nie występują. Rola presostatu w klimatyzacji jest bardzo ważna, stąd też jego ewentualna awaria może spowodować nieprawidłowe działanie całego urządzenia, rzadko jednak awarie tych podzespołów występują.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas