Uszczelnienie korpusu sprężarki 

Jest 69 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 69 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 69 elementów

Czym jest uszczelnienie korpusu sprężarki?

Korpus sprężarki klimatyzacji działa podobnie jak korpus silnika spalinowego. W jednym jak i w drugim urządzeniu następuje praca mechanizmów, która to praca odbywa się na bardzo dużych prędkościach i przy bardzo dużych przeciążeniach. Aby taki mechanizm mógł działać, niezbędne jest wypełnienie urządzenia olejem, który ma za zadanie smarować układ i go chłodzić. Aby smarowanie i chłodzenie było efektywne, musi odbywać się w zamkniętej komorze, czyli w korpusie. Dlatego uszczelnienie korpusu sprężarki pełni tak bardzo ważną funkcję. Jest to nic innego jak grupa uszczelek, których zadaniem jest odpowiednie zatrzymanie olejów wewnątrz korpusu i zapobiegnięcie wyciekowi i rozszczelnieniu.

Rodzaje uszczelnień korpusu sprężarki

Ze względu na to, że zarówno klimatyzacje stacjonarne jak i samochodowe dostępne są w dziesiątkach zróżnicowanych rozwiązań i posiadają zróżnicowaną budowę, w ofercie sklepu nie może zabraknąć zróżnicowanych rodzajów uszczelnień. Każdy producent samochodów dobiera inny rodzaj klimatyzacji, te różnią się budową i dlatego też uszczelnienia z klimatyzacji jednego producenta, nie pasują do uszczelnień korpusów sprężarki z innego modelu samochodu. To samo zresztą dotyczy klimatyzacji stacjonarnych. Zróżnicowanie pod względem konstrukcyjnym determinuje niejako zróżnicowanie w samym uszczelnieniu. Dostępne są więc uszczelnienia wykonane ze specjalnych rodzajów gumy, wykonane z miedzi oraz pochodnych materiałów, a nawet uszczelnienia z mieszanek stali, miedzi i materiałów plastycznych. Wszystko uzależnione jest od konstrukcji samego korpusu sprężarki klimatyzacji.

Awarie i problemy z uszczelnieniami korpusu sprężarki

Jak wszystko, również uszczelnienia w korpusach sprężarek klimatyzacji mają pewną awaryjność. Pamiętajmy, że olej pracuje pod stosunkowo wysokim ciśnieniem, a dodatkowo w samym korpusie panuje stosunkowo wysoka temperatura, stąd też po pewnym czasie uszczelnienia tracą plastyczność i mogą zacząć przepuszczać olej i rozszczelniać się. Również jakość wykonania samego korpusu ma znaczenie i odpowiednia obróbka krawędzi przylegania do siebie dwóch części korpusu ma tutaj znaczenie dla prawidłowego działania uszczelnienia korpusu sprężarki klimatyzacji.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas