Uszczelnienie wałka sprężarki 

Jest 37 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 37 elementów

Czym jest uszczelnienie wałka sprężarki i jaki jest jego cel

Sprężarka klimatyzacji jest urządzeniem mechanicznym, które to napędzane jest przez pas połączony z wałkiem. Jest to zatem urządzenie bardzo precyzyjne, gdzie każda niedoskonałość wykonania odbija się bardzo mocno na trwałości urządzenia, a także na jakości pracy. Sprężarka jest swoistym sercem każdej klimatyzacji, stąd też jakość jej wykonania musi być nienaganna. Wał pracujący w sprężarce jest cały czas smarowany olejem, stąd też bardzo istotne jest precyzyjne jego uszczelnienie. Uszczelnienia wałka sprężarki klimatyzacji to bardzo precyzyjnie wykonane tuleje, oringi, a także uszczelniacze, które dodatkowo zabezpieczone są tak zwanymi pierścieniami segera. Uszczelnienia chronią przed wyciekiem oleju i jednocześnie dostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza sprężarki

Rodzaje uszczelnień wałka sprężarki

Wygląd, budowa oraz typ uszczelnienia uzależniony jest od rodzaju sprężarki i przede wszystkim od budowy samego wałka sprężarki. Niektóre z uszczelnień posiadają tuleje, inne natomiast jedynie obejmę, uzupełnioną gumowymi uszczelniaczami oraz pierścieniem segera. Niektóre rodzaje sprężarek uszczelniane są poprzez osobne podzespoły, inne natomiast posiadają gotowe rozwiązania, w których zawarte są powyższe elementy. Uszczelnienia wałka sprężarki to elementy wysoce precyzyjne, przypomnijmy bowiem, że liczba obrotów wałka na minutę sięga kilkuset obrotów, natomiast temperatura oraz przeciążenia mają wpływ na pracę uszczelnienia.

Awarie oraz problemy z uszczelnieniami wałka sprężarki

Biorąc pod uwagę fakt, że uszczelnienia muszą wytrzymać duże ciśnienie, znaczne obciążenia, a także być odporne na ścieranie, są elementami niezwykle newralgicznymi w każdej sprężarce klimatyzacji. Uszczelnienie wałka klimatyzacji, bez względu na budowę, może po pewnym czasie zwyczajnie się zużyć. Zużywają się elementy gumowe, a także stal, z której wykonana jest obejma, tudzież tuleja. Najczęstszą awarią jest wyrobienie się elementów gumowych, które powstaje często pod wpływem długotrwałego nieużytkowania sprężarki. Sporadycznie uszczelnienie wałka klimatyzacji przestaje utrzymywać szczelność w przypadku przegrzania się, jednak tutaj przyczyn awarii należy wypatrywać w samej sprężarce, a objawem jest właśnie awaria uszczelnienia wałka sprężarki.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas