Łożysko sprezarki klmatyzacji 

Jest 35 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów

Łożysko sprężarki klimatyzacji

Łożysko sprężarki klimatyzacji, jak zresztą każde inne łożysko, występujące w samochodzie, jest elementem budowy samochodu, pozwalającym na płynny ruch obrotowy danego elementu. Można by rzec, że łożyska występują tam, gdzie występuje tarcie i obciążenie elementów. Jednym z takich elementów jest właśnie sprężarka klimatyzacji.

Rodzaje łożysk sprężarki klimatyzacji

Wyróżniamy kilka rodzajów łożysk. Pierwszym z nich są łożyska toczne igiełkowe. Są to łożyska wałeczkowe, zawierające cienkie i długie elementy toczne. Takie łożyska charakteryzują się dobrą nośnością. Kolejnym rodzajem łożysk są łożyska wzdłużne igiełkowe. Czasami nazywane są łożyskami oporowymi. Te łożyska występują tylko i wyłącznie w kompresorach tłokowych, nie znajdziemy ich natomiast w kompresorach ślimakowych i łopatkowych. Ostatnim rodzajem łożysk są łożyska toczne kulkowe. Ten rodzaj łożysk wymieniany jest najczęściej, występuje w sprzęgło elektromagnetyczne sprzęgle elektromagnetycznym.

Łożysko sprężarki klimatyzacji – typowe usterki

Pierwszym, najbardziej zauważalnym i głównym objawem uszkodzenia łożyska jest hałas, znacznie głośniejsza niż zwykle praca. Wymiana łożyska nie jest kosztowna, a może uchronić nas przed koniecznością przeprowadzenia znacznie droższych napraw. Uszkodzone łożyska mogą bowiem doprowadzić do uszkodzenia całego kompresora klimatyzacji. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią nam bezawaryjną pracę. Przede wszystkim, należy bezwzględnie zadbać o czystość. Wszelkie zabrudzenia, zakurzenia łożyska mogą skutkować jego uszkodzeniem. Należy też wystrzegać się uszkodzenia mechanicznego, które może nastąpić poprzez bezpośrednie uderzenie centralnie w pierścienie. Wciskanie łożysk powinno odbywać się przy pomocy odpowiednio dobranych tulei, które pozwolą na równomierny rozkład nacisku. Przy zastosowaniu się do tych zasad, mamy dużą szansę na bezawaryjne korzystanie z klimatyzacji. Jeśli jednak mimo wszystko usłyszymy stukanie i hałasowanie w łożysku, lepiej niezwłocznie go wymieńmy i nie narażajmy się na kilka razy większe koszty w przypadku uszkodzeń większych i bardziej kosztownych części, takich jak na przykład kompresor klimatyzacji. Wymiana łożyska nie jest skomplikowana, wprawniejsi mogą nawet poradzić sobie z nią sami, jeżeli tylko posiadają odpowiednie narzędzia do ich wymiany.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas