Płyn do czyszczenia dpf 

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Płyn do czyszczenia DPF

Płyn do czyszczenia filtra cząstek stałych, inaczej filtr do czyszczenia DPF, jest niezbędnym przedmiotem każdego użytkownika klimatyzacji samochodowej. Kiedy filtr cząstek stałych ulega zatkaniu, płyn do czyszczenia pozwala na jego udrożnienie.

Rodzaje płynu do czyszczenia DPF

Dostępnych jest kilka rodzajów płynów do czyszczenia filtrów cząstek stałych. Niektóre z nich służą do samego czyszczenia, inne do płukania, a jeszcze inne nadają się tylko do samochodów z filtrem suchym. Takie płyny aplikuje się co trzecie tankowanie samochodu, a oczyszczanie przebiega bez naszego udziału. Można znaleźć również preparaty, które obniżają temperaturę spalania sadzy, a przez to obniżają poziom zanieczyszczenia, bowiem resztki sadzy dopalają się samoistnie. Filtr cząstek stałych wymaga czyszczenia zwłaszcza, gdy samochód porusza się w mieście, na krótkich trasach. Wówczas nie ma warunków, by wyczyścił się samoistnie, a w konsekwencji ulega zatkaniu. Warunkami koniecznymi do samooczyszczenia się filtra jest prędkość obrotowa silnika, która utrzymuje się na danym poziomie przez przynajmniej kilkanaście minut. Płyn do czyszczenia ma za zadanie pomóc w usunięciu resztek sadzy poprzez samo dopalenie się ich i przez to, oczyszczenie się filtra. Użycie płynu do czyszczenia filtra cząstek stałych jest proste i niezbyt kosztowne, a naprawdę może zaoszczędzić mnóstwo naszych pieniędzy. Warto wybrać się do serwisu na kontrolę filtra, aplikację płynu można wykonać samodzielnie.

Jak dobrać płyn do czyszczenia DPF

Dobór odpowiedniego środka zależy w dużej mierze od rodzaju filtra, który może być suchy lub mokry. Różne płyny mają odmienne właściwości, warto więc zastanowić się przed podjęciem decyzji o użyciu konkretnego płynu i dostosowanie go do własnych potrzeb. Zwróćmy uwagę na sposób, w jaki użytkujemy samochód. Jeżeli codziennie auto pokonuje kilka kilometrów w mieście, a do tego jest to diesel, filtr cząstek stałych najprawdopodobniej musi zostać przeczyszczony dla optymalizacji pracy naszej klimatyzacji i zaoszczędzeniu pieniędzy. Pamiętajmy też, że użycie płynu jest pomocą najszybszą i doraźną, a filtr powinien zostać skontrolowany w serwisie, gdzie może zostać poddany dokładnemu i całkowitemu wyczyszczeniu. Płyn do czyszczenia filtra cząstek stałych jest niedrogi, jego aplikacja jest bardzo prosta, a działanie zbawienne. Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu, możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu i jeszcze więcej pieniędzy.Sprawdź również inne kategorie w naszym sklepie:
skraplacz klimatyzacji
sprężarka klimatyzacji
kompresor klimatyzacji
osuszacz klimatyzacji

Newsletter

Śledź nas